Univerzitet SSST među pet uspješnih konzorcija finansiran od Regionalnog Challenge Fonda u Bosni i Hercegovini

26. 04. 2024.

Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine (VTK BiH), kao jedan od partnera u projektu Regionalni Challenge Fond (RCF), bila je domaćin svečanosti u Sarajevu gdje su proglašena pet odabranih konzorcija za finansiranje, među kojima se ističe i Univerzitet-Sarajevska škola za nauku i tehnologiju (SSST) u saradnji s kompanijama Ministry of Programming d.o.o. Sarajevo, ZIRA d.o.o. Sarajevo i HTEC d.o.o.

Na ceremoniji dodjele grantova Regionalnog Challenge Fonda (RCF) u Sarajevu, prisustvovanje događaju potvrdio je i izvršni direktor Univerziteta SSST, Emir Ganić, koji je preuzeo pismo namjere za finansiranje.

Ova značajna vijest potvrđuje angažman SSST Univerziteta u promovisanju inovativnih projekata i jačanju saradnje sa privrednim sektorom. Regionalni Challenge Fond pruža podršku ovim konzorcijima kako bi unaprijedili stručno obrazovanje i obuku, odgovarajući na konkretne potrebe biznisa za specifičnim vještinama.

SSST Univerzitet, zajedno s partnerima, nastavlja doprinositi razvoju ekonomije u Bosni i Hercegovini, stvarajući prilike za mlade ljude i podstičući inovativna rješenja u naučnom i tehnološkom sektoru.

Uz podršku Njemačke i Švicarske, RCF je postao ključna inicijativa u regionu Zapadnog Balkana, pružajući sredstva za projekte koji odgovaraju potrebama biznisa za specifičnim vještinama. Ovaj projekat je rezultat saradnje obrazovnih institucija, kompanija i međunarodnih partnera, te predstavlja važan korak ka održivoj i konkurentnoj ekonomiji u BiH.