Studenti šeste godine Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST započeli praktičnu nastavu u Općoj bolnici

28. 07. 2020.

Uprkos svim poteškoćoma koje je izazvala pandemija virusa COVID-19, menadžment, akademsko i administrativno osoblje Univerziteta SSST uložilo je trud u što bolju organizaciju online nastave koja je bila dijelom drugog semestra tekuće akademske godine.

Kako bi angažman i rad studenata bio što bolji, uz stroge i preporučene epidemiološke mjere finalni ispiti za sve fakultete u sklopu Univerziteta SSST organizirani su u zgradi kampusa našeg univerziteta.

Praktični rad studenata Medicine i Stomatologije organiziran je u našim savremeno opremljenim labaratorijama u malim grupama uz obavezno korištenje maski, rukavica i dezinfekcionih sredstava.

Kako bi smo na vrijeme ispratili prvu generaciju studenata Medicine, te kako bi svoj diplomski rad studenti odbranili na vrijeme prije tradicionalne svečane ceremonije dodjele diploma,

Opća Bolnica '' Prim. Dr Abdulah Nakaš '' i Univerzitet SSST u okviru naučno-nastavne saradnje između ove dvije institucije, organizirana je praksa za 18. studenata završne godine i to na Urgentnom centru, Odjeljenju za hirugiju te ortopediji i urologiji.

Studentske vježbe će izvoditi iskusni ljekari ove zdravstvene ustanove i to doktorice: Merima Šišić i Mirjana Malenica, specijalisti urgentne medicine, dr.sci.med. Ismar Rašić, specijalista opće i supspecijalista abdominalne hirurgije, dr. Hasan Tanović spec. Ortopedije i dr. Sead Željo specijalista urologije.

Dobrodošlicu studentima uputio je prof. dr. Ismet Gavrankapetanović, v.d. direktora Opće bolnice, naglasivši da je uprkos jeku pandemije koronovirusa omogućena edukacija u bolnici, jer život ne smije stati, a podsjetio je da se nastava izvodila i u težim vremenima.

Grupu naših studenata završne godine medicine čine mladi ljudi iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Njemačke, Egipta, Sirije i Palestine.