Praktični rad studenata Medicine: Šivanje rezova

19. 06. 2020.

Zbog cjelokupne situacije izazvane pandemijom virusa COVID-19, a nakon toga i pogoršane epidemiološke stiuacije, studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST spriječeni su da pohađaju praktični dio nastave kliničkih predmeta, a kako bi gradivo redovno pratili, organizirali smo praktičnu nastavu u zgradi Univerziteta SSST te organizirali časove šivanja na jastučićima koji '' imitiraju '' meko tkivo. Dr. Goran Obradović plastični hirurg i dr. Adi Ahmetspahić neurohirug su našim studentima približili proces šivanja rezova. Osim toga, studenti su vježbali i rukovanje priborom koji se koristi u hirugiji.

Praktična nastava kao i do sada, organizirana je u malim grupama studenata uz sve epidemiološke mjere. Sretni smo što naši studenti nisu uskraćeni za praktičnu nastavu te ponosni na njih i njihov trud i zalagenje tokom održvanja online nastave.