USMLE pripremni kurs u proljetnom semestru

27. 05. 2020.

Univerzitet Sarajevska škola za nauku i tehnologiju u proljetnom semestru priprema USMLE kurs koji će se fokusirati na informativna predavanja i ispite sa ciljem tesitranja znanja iz oblasti USMLE korak 1. USMLE, ili United States Medical Licensing Examination®, ocjenjuje sposobnost ispitanika za primjenu medicinskog znanja i vještina usmjerenih na pacijenta, a to mora uspješno proći svaki ispitanik koji želi dobiti licencu za praksu medicine u SAD-u. Studenti ispunjavaju uvjete USMLE Korak 1 nakon završene druge godine Medicinskog fakulteta. Za sve studente koji se odluče pohađati pripreme za polaganje USMLE testa, dr. Amila Husić i doc.prof. Nedim Duraković koji su trenutno zaposleni u BiH će se potruditi da studente pripreme za ovaj vrlo zahtjevan ispit.

Svi naši studenti su dobrodošli da prisustvuju!