SSST studenti na SAMED 2020

25. 02. 2020.

Studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST, učestvovali su na studentskom kongresu SAMED koji je održan od 20. do 22. februara u Sarajevu. Iman Siručić, studentica pete godine medicinskog fakulteta, bila je ovogodišnja ambasadorica kongresa te je izlagala svoj rad na temu ‘’Therapeutic Modality of Complex Congenital Heart Disease‘’.

Poster prezentaciju u sklopu kongresa imale su Dženeta Brkić, Selma Grizić i Buena Aziri, studentice četvrte godine, a izlaganje ( oral presentation) imali su i  Abdulrahman Almouila, Amina Dokso, Nejra Vranić, Elma Hasić, Lejla Vranić, Dina Neiroukh i Clara Pinherio, također studenti četvrte godine. Radove koje su izlagali naši studenti bili su vezani za polja neurologije, odnosno ginekologije i pedijatrije. Ovim putem se zahvaljujemo profesorima i asistentima koji su aktivno učestvovali I pomagali našim studentima pri izradi radova, a našim studentima čestitamo i želimo im još puno uspješnih kongresa.