Farmacija na SSST – Predstavnici Bosnalijeka gost predavači

27. 01. 2020.

Od Oktobra 2020. godine na Univerzitetu SSST počinje studij Farmacije. Studijski program koji će se u potpunosti odvijati na engleskom jeziku, poseban je i po suradnji sa najvećom farmaceutskom kompanijom Bosnalijek koja studij Farmacije na Univerzitetu SSST podržava od samog početka. U sklopu Zimske Akademije 2020, srednjoškolci koji su se prijavili za program Farmacije, imali su priliku upoznati gospođu Almu Dronjak koja je menadžer za upravljanje događajima i komunikacijom kompanije Bosnalijek. Alma je budućim farmaceutima približila rad kompanije Bosnalijek, pripremila prigodne promo materijale te pokazala korporativni video koji je zainteresiranim kandidatima na pravi način pokazao šta je zapravo Bosnalijek, koliko su farmaceuti važni te kako izgleda jedan njihov radni dan.

Važno je napomenuti da kompanija Bosnalijek u suradnji sa Univerzitetom SSST dodjeljuje 20. Stipendija najboljim kandidatima koji svoje školovanje odluče nastaviti na našem Univerzitetu odnosno na programu Farmacije.

Također, Bosnalijek je društveno odgovorna kompanija koja će budućim studentima farmacije biti na raspolaganju za sve stručne savjete, pomoć, korištenje biblioteke ta se nadamo da će neki od njih i svoje prvo zaposlenje dobiti upravo u najvećoj farmaceutskoj kompaniji.

Još jednom hvala Bosnalijeku na suradnji, a gospođi Almi Dronjak na inspirativnom predavanju i dolasku.