Prvi put u BiH: SSST domaćin jedne od najvažanijih Evropskih konferencija

08. 11. 2019.

Čast I zadovoljstvo nam je bilo biti domaćin 17th Eurographics Workshop on Graphics and Cultural Heritage ( GCH 2019) u periodu od 06. do 09. novembra 2019. godine koja se po prvi put održala u Bosni i Hercegovini.  Ovogodišnja tema konferencije bila je istražiti ulogu računarske grafike I drugih digitalnih tehnologija u zaštiti, očuvanju I pružanju pomoći kulturnom nasljeđu koje može biti ugroženo od prirodnih prijetnji I prijetnji koje je stvorio čovjek kao što su klimatske promjene, ekonomske teškoće, nasilje I zanemarivanje.

Zahvaljujemo se svim učesnicima na dolasku u Sarajevo I učešću na konferenciji. Čestitamo lokalnoj predsjednici I zaslužnoj za cijelu organizaciju dr. Belma Ramić- Brkić koja je dekan fakulteta Kompjuterskih nauka I Informacionih Sistema na Univerzitetu SSST. Također, veliko hvala prof. Selmi Rizvić kao I prof. Karina Rodriguez Echvarria, Dopredsjedavajućoj programa konferencije.

Eurographics 2020. seli se u Granadu!