Još jedan uspjeh akademskog osoblja na Medicinskom fakultetu Univerziteta SSST

06. 11. 2019.

Asistent dr.sc. Edin Begić, nagrađen je Međunarodnom nagradom Medis za  medicinska istraživanja za 2019. Godinu te je izabran kao najbolji u području neurologije na ceremoniji održanoj u Ljubljani, Slovenija. Ova nagrada je rezultat dr. Begića kao vodećeg autora u istraživačkom članku pod nazivom  "SOMAscan-based proteomic measurements of plasma brain natriuretic peptide are decreased in mild cognitive impairment and in Alzheimer’s dementia patients ‘’ koji je objavljen zajedno sa timom koji čine istraživači na sa Univerziteta SSST te dr.sc. Zijo Begić sa Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Edinu Begiću I njegovom istraživačkom timu čestitamo na još jednom međunarodnom priznanju njihovog rada!