11. 07. 2019.

U proteklih mjesec dana, Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology (SSST) je bio domaćin gostujućem istraživaču i predavaču sa King Abdulaziz Univerziteta (KAU), Prof. dr. Abdulmalik Aljinaidi Alghamdiju.

S obzirom da se radi o internacionalno etabliranom akademiku i profiliranom istraživaču u oblastima mehaničkog inžinjeringa, inžinjerske grafike, dinamike, obnovljive energije, metrologije i kontrole kvaliteta, mehaničkog dizajna, kompozitnih i pametnih struktura, primijenjene plastičnosti te liderstva i komunikacijskih vještina, Prof. Aljinaidi usko je sarađivao sa našim akademskim osobljem, radeći primarno na nekim od univerzitetskih projekata u razvojnoj fazi. Tokom svog boravka, održao je i dva uspješna seminara na temu istraživačkih mogućnosti na internacionalnom planu, liderstva i komunikacijskih vještina.

Posebno bismo se željeli zahvaliti prof. Aljinaidiju na njegovom velikom doprinosu, savjetima i trudu u razvoju i radu na King Salman Katedri za mir i internacionalne studije pri Univerzitetu SSST. Radujemo se novim mogućnostima buduće saradnje!