SSST POKREĆE JEDINSTVEN PROGRAM ZA DIZAJN I RAZVOJ VIDEO IGARA

06. 07. 2019.

Univerzitet Sarajevska škola za nauku i tehnologiju (SSST) pokreće novi dodiplomski multidisciplinarni program za jednu od najuzbudljivijih i najbrže rastućih industrija novog stoljeća - gaming industrija.

Kreativne i unosne karijere privlače mlade diplomante različitih disciplina, jer širom svijeta strmoglavo rastu mogućnosti zapošljavanja umjetnika, animatora, pisaca, inžinjera tona, dizajnera i programera za video igre.

Multidisciplinarni dodiplomski studij „Dizajn i razvoj video igara“ kreiran je zajedničkim naporima Fakulteta kompjuterskih nauka i Sarajevske filmske akademije Univerziteta SSST, i u saradnji sa jednim od najuspješnijih studija za dizajn i razvoj video igara „Primetime Production“. Program nudi predmete iz oblasti programiranja, digitalne animacije, 2D/3D modeliranja, režije, pripovijedanja, kinematografije za video igre, montaže i drugih.

Sa novim multidisciplinarnim dodiplomskim studijem Dizajna i razvoja video igara, Univerzitet SSST preuzima vođstvo kao jedini univerzitet u regiji koji nudi trogodišnji dodiplomski studij za video igre. Više od toga, jedinstvenim i globalno konkurentnim multidisciplinarnim programom, istovremeno odgovaramo tehničkim i umjetničkim izazovima ove brzorastuće industrije.

Tokom studija, studenti će imati praktičan rad sa iskusnim dizajnerima i developerima video igara koji dolaze iz profesionalnog gaming studija Primetime Production. Kroz trogodišnji program, studenti će istraživati i razvijati kompetencije iz umjetničkih disciplina kroz časove iz režije, kinematografije, pokreta tijela, psihologije karaktera, paralelno sa zahtjevnim programom tehničkih predmeta koji, između ostalih, obuhvataju matematiku, strukturu podataka i algoritme, primijenjeno programiranje, kompjutersku grafiku. Zajedno, ovi predmeti čine program koji omogućava studentu da radi na stvaranju jedinstvene tačke gledišta u svrhu kreiranja konkurentnog završenog proizvoda koji predstavlja spoj umjetnosti i tehničke vještine.

Za više informacija o novom programu Dizajna i razvoja igara i njegovim predmetima, kao i o procesu polaganja prijemnog ispita, molimo da nas kontaktirate putem e-mail adrese: gaming@ssst.edu.ba ili putem telefona 033 975 060/002.