SSST Priče

Moje SSST iskustvo

25. 06. 2019.

Sven Krützfeldt, 19, Frankfurt, Njemačka, student Stomatologije.

'' Postoji mnogo dobrih razloga zašto sam se upravo odlučio studirati na Univerzitetu SSST u Sarajevu. Studiranje na SSST-u daje mi mogućnost da studiram stomatologiju na visokom nivou kvalitet: prostorije, tehnička oprema, pristup laboratorijima, biblioteka, male grupe studenata.  To se odnosi i na najnovije i najmodernije nastavne metode. Imam priliku steći međunarodno iskustvo, poboljšati svoje znanje stranih jezika i istovremeno uroniti u drugu kulturu. Oni koji dolaze ovdje na studij imaju koristi od mnogih različitih ljudi koje susreću ovdje. Bez obzira da li su to predavači, kolege studenti ili druge osobe - svi ti kontakti su od velike pomoći u pogledu prijateljstva i profesionalnosti. Redovne posjete međunarodnih profesora i zanimljivi događaji u organizaciji SSST-a omogućavaju pristup vrhunskim istraživačima iz cijelog svijeta i omogućuju vam da upoznate najnovije naučne trendove. Studiranje u inostranstvu za mene je bila važna alternativa da se približim karijeri bez gubljenja vremena i bez potrebe da duže čekam da dobijem mjesto. Za mnoge europske studente to je jedan od glavnih razloga za studiranje u inostranstvu. No, pored svih tih razloga, vidim da će to donijeti korist mom razvoju ličnosti kroz stiecanje važnih vještina kao što su: interkulturalna kompetencija, tolerancija, neovisnost, komunikacijske i kritičke vještine, samoorganizacija i samopouzdanje, tolerancija, prilagodljivost, sposobnost širenja vlastitog horizonta, otkrivanje novih stvari i lični razvoj. Za mene je također važno da imam priliku steći nova i drugačija iskustva u stranoj zemlji, koja izazivaju, obogaćuju i otvaraju nove perspektive o prethodnim načinima razmišljanja.
Činjenica je da studiranje u inostranstvu može pozitivno utjecati na buduće mogućnosti zapošljavanja. U međunarodno orijentiranom poslovnom svijetu, poslodavci pridaju veliku važnost međunarodnom iskustvu i mrežama. ''