Godišnja konferencija za nastavnike i profesore u srednjem obrazovanju

19. 04. 2019.

Univerzitet  - Sarajevska škola za nauku i tehnologiju ( SSST), u saradnji sa Gimnazijom SSST, ponosni je organizator Godišnje konferencije za nastavnike i profesore u srednjem obrazovanju ( engl. Annual Conference for Teachers in Secondary Education – ACTS).

Ovogodišnje treće izdanje SSST ACTS okupit će stručnjake i inspirativne govornike sa ciljem da i ovoga puta razmjenimo ideje i kreiramo zajedničke inicijative, što je i glavna odlika platforme kakva je SSST ACTS konferencija.

Tema prvog panela ovogodišnje konferencije je: Od rada sa djecom sa poteškoćama u razvoju do prepoznavanja nadarenosti: izazovi nastavnika i pedagoga u srednjoškolskom obrazovanju. Svoja iskustva i znanja u ovom panelu svim prisutnim nastavnicima prenjet će govornici:

Dr. Aida Saračević ( Sarajevo Medical School), Enisa Mešić ( psiholog) i Nihad Softić            ( Osnivač multidisciplinarne škole School & School)

Tema drugog panela je: Tehnološke inovacije u službi nastave: Alati i pristupi modernog obrazovanja.

O novitetima u tehnologijama za učesnike ACTS-a govorit će: Adin Begić ( Microsoft Innovative Expert Educator ) , Dr. Emir Ganić ( Izvršni direktor Univerziteta SSST) te dr. Jasminka Hasić ( Profesor, Fakultet kompjuterskih nauka i informacionih sistema).

Posljednji odnosno treći panel ACTS 2019, rezervisan je za Sandu Mesinović učiteljicu Kundalini yoge koja će nastavnike učesnike konferencije opustiti, motivirati i spremiti za potpuno drugačiji rad u njihovim učionicama. Selma Alispahić pozorišna i filmska glumica će održati čas glume!

Za više informacija i registraciju za predstojeću, treću po redu ACTS konferenciju u aprilu 2019., kontaktirajte nas putem e-maila proffice@ssst.edu.ba ili na telefon: +387 33 975 002.