Posjeta Zavodu za Hitnu Medicinsku pomoć Kantona Sarajevo

15. 02. 2019.

Predsjednik Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology ( SSST) akademik Ejup Ganić, te dekanesa Sarajevo Medical School Univerziteta SSST,dr. Semira Galijašević,  posjetili su JU Zavod za Hitnu  Medicinsku pomoć Kantona Sarajevo gdje su se sastali sa direktorom JU ZHMP KS Mr.sci.med.dr. Ademom Zilićem, Mr.sci.med.dr. Aidom Gavranović – rukovodiocem Centra za edukaciju.

Sastanak je održan sa ciljem unapređenja dosadašnje suradnje između ove dvije ustanove, na obostrano zadovoljstvo. Tokom posjete Zavodu za Hitnu Medicinsku pomoć, predstavljena je organizaciona struktura ustanove, vozila, oprema kojom raspoloža ZHMP KS te je održana i prezentacija koja pokazuje mogućnosti odvijanja naučno – nastavnog procesa u prostorijama novog Centra za edukaciju '' Prim. Dr. Silva Rizvanbegović ''.

Novi edukacioni centar zadovoljava apsolutno sve zahtjeve Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST kada je u pitanju održavanje naučno-nastavnog procesa.

Radujemo se nastavku saradnje, te smo ponosni i sretni što će naši studenti i dalje već od prve godine imati priliku praktičnu nastavu izvoditi sa stručnjacima iz oblasti Medicine.