Medicina, Stomatologija, Farmacija

07. 02. 2019.

Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology nudi studijske programe iz Medicine, Stomatologije i Farmacije. Ove akademske godine upisujemo šestu generaciju studenata na Medicinskom fakultetu, drugu generaciju studenata na fakultetu za Stomatologiju te prvu generaciju studenata na fakultetu za Farmaciju. Svi programi su na engleskom jeziku.

Zainteresirani kandidati mogu aplicirati za upis tako što će popuniti aplikacioni formular koji se nalazi na ovom linku: https://ssst.edu.ba/page/271/medical-school-application

Svi kandidati polažu prijemni ispit iz predmeta: engleski jezik, hemija, fizika i biologija.

Univerzitet SSST svake godine se potrudi da najboljim kandidatima obezbijedi i određeni broj stipendija, a prvi uslov za stipendiju jeste uspješno položen prijemni ispit.

Ukoliko se pitate zbog čega treba izabrati SSST, riječ je o najopremljenijem Univerzitetu u regionu koji:

1. Brine o omjeru profesor-student te zapošljava jednog profesora na četiri studenta. Rad u malim grupama i multimedijalna nastava dokazano utiče na kvalitet usvojenog znanja i omogućavaju studentima dublji uvid u materiju;
  2. Pažljivo kreira programe za sve odsjeke i pruža mogućnost praktične nastave već od prve godine. Studenti na samom početku imaju priliku naučeni teoretski dio primijeniti u laboratorijima, istraživačkom centru i tokom niza projekata koji podjednako angažiraju njih i profesore.
  3. Naši studenti su najtraženiji na tržištu rada te bivaju primani na MA i PhD programe na najprestižnijim visokoškolskim svjetskim institucijama: Cambridge, Oxford, Sorbonna, London School of Economics i mnogim drugim. Već tokom završnih godina studija, naši najbolji studenti bivaju regrutovani od poslodavaca te mnogi započinju karijere za vrijeme trajanja studija. Dokazan kvalitet obrazovanja na SSST-u predstavlja dodatnu garanciju poslodavcu da prima izuzetno kvalifikovanog i obučenog uposlenika, sposobnog  da se suočava sa kompleksnim zadacima i poslovnim situacijama.

Univerzitet SSST je sinonim kvalitetnog obrazovanja po svjetskim standardima, evaluiranog i od strane svjetskih agencija za kvalitet obrazovanja. Prilagođavajući se rastućim potrebama tržišta rada u regiji i inostranstvu, razvili smo smjerove za stomatologiju i farmaciju koji će ponuditi zahtjevan, ali izuzetno kvalitetan i raznovrstan program edukacije na engleskom jeziku.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte nas na e-mail adresu: admissions@ssst.edu.ba, nazovite nas na broj +387 33 975 002 ili nas posjetite od 9 do 5 na Ilidzi, Hrasnicka cesta 3a, uz obaveznu najavu jedan dan prije.