Podržavanje mladih vizionara, slavljenje uspjeha i otključavanje potencijala

23. 04. 2024.

Tokom proteklog vikenda, Univerzitet Sarajevska škola za nauku I tehnologiju bila je domaćin finalnog takmičenja "Akademije za mlade preduzetnike", na kojem je učestvovalo više od 150 učenika iz 11 srednjih škola u Sarajevskom kantonu tokom proteklih nekoliko mjeseci. Vrhunac ove aktivnosti bio je finalni konkurs tokom kojeg su učenici iz 11 srednjih škola predstavili svoje poslovne ideje. Članovi žirija, sastavljeni od predstavnika privatnog sektora, preduzetnika i javnog sektora, proglasili su tim iz Srednje škole Centar Vogošće za pobjednike sa svojom poslovnom idejom nazvanom "Edu Tech Desk", odnosno pametne stolove.

Čestitke svim polufinalistima na izvanrednom postignuću i odličnom predstavljanju tokom polufinala. Vaši napori su bili nevjerovatni, a polufinale je bilo odlično zahvaljujući vašem predanom radu. "Akademija za mlade preduzetnike" sprovedena je kao dio projekta "Ekonomska uprava za rast" #EGG2, u saradnji sa SSST - Univerzitet u Sarajevu Školom za nauku i tehnologiju, uz podršku Ministarstva obrazovanja Kantona Sarajevo i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo.